Konto bankowe dla Studenta

Najlepsze konto studenckie

Studenci to dosyć specyficzna grupa klientów banków, stąd banki postanawiają wyjść im naprzeciw i stworzyć idealne konto studenckie. Konta dla młodych charakteryzują się głównie tym, że osoby w młodym wieku nie muszą płacić za konto lub korzystanie z karty płatniczej, a jeśli już istnieją kruczki, to są one bardzo łatwe do obejścia. Często wystarczy dokonać kilku transakcji kartą, czy wypłacać pieniądze z konkretnych bankomatów, aby uniknąć wszelkich opłat związanych z posiadaniem konta w banku. Rachunki studenckie podobnie jak normalne konta osobiste, możesz założyć online przez Internet. Jest to najprostsza opcja do tego, aby stać się posiadaczem rachunku w 5-10 minut!

Ranking kont studenckich

OCENA

Bank

Nazwa konta studenckiego

Opłata za konto

Opłata za kartę

Wypłata z bankomatów

Szczegóły

eKonto m

Wiek: 13-24 lata | NAJLEPSZY WYBÓR

0 zł[tipso tip="Zwolnienie z opłaty: 0 zł dla klientów w przedziale wiekowym 13-20 lat, 21-24 lata: 0 zł, o ile w poprzednim miesiącu dokonano minimum 5 transakcji kartą płatniczą"]0 zł lub 4 zł[/tipso]0 złZałóż konto
Konto 360° Student

Wiek: 18-26 lat

0 zł[tipso tip="Zwolnienie z opłaty: W przypadku płatności minimum jeden raz kartą lub BLIKiem. Pierwsze dwa miesiące gratis."]0 zł lub 4 zł[/tipso][tipso tip="Zwolnienie z opłaty: Bezpłatne wszystkie bankomaty o ile dokonano minimum jedną transakcję kartą lub BLIKiem w danym miesiącu. Niespełnienie warunku skutkuje opłatami za wypłatę: BZWBK: 1 zł, Planet Cash: 1 zł, Bank Millenium: 0 zł, Pozsostałe: 5 zł."]0 zł*[/tipso]Załóż konto
T-Mobile Konto

BONUS: 5% zwrotu za płatność kartą

0 zł0 zł0 złZałóż konto
Konto dla młodych

Wiek: 18-26 lat

0 zł[tipso tip="Zwolnienie z opłaty: Opłata zależy od ilości transakcji kartą w m-cu. min. 4 - 1 zł, 3 transakcje - 2 zł, 2 - 3 zł, 1 - 4 zł, brak transakcji - 5 zł"]0 zł lub 5 zł[/tipso]0 złZałóż konto
Konto z Lwem Direct

BONUS: 100 zł za otwarcie konta!

0 zł[tipso tip="Zwolnienie z opłaty: dokonanie transakcji kartą za min. 300 zł"]0 zł lub 7 zł[/tipso][tipso tip="Zwolnienie z opłaty: Bankomaty ING i Planet Cash: 0 zł, pozostałe: pierwsza wypłata w miesiącu 0 zł, kolejne 2,5 zł "]0 zł lub 2,5 zł[/tipso]Załóż konto

Co warto sprawdzić?

Bankowe konta dla młodych ludzi są dużo tańsze niż tradycyjne konta osobiste. Zanim jednak je założymy, warto sprawdzić, ile będziemy płacić za przelewy, wypłaty z bankomatów i kartę płatniczą. Kolejna ważna rzecz to kryteria gwarantujące zwolnienie z opłat, np. ilość przelewów, które trzeba wykonać w danym okresie rozliczeniowym. Istotna jest również ilość bankomatów, wpłatomatów. Powinniśmy sprawdzić, czy jest dostępna aplikacja mobilna, bankowość internetowa, czy są w pobliżu oddziały danego banku. Istotne jest, czy mamy szansę na oferty specjalne, rabaty i promocje. Warto też zasięgnąć opinii innych osób korzystających z banku, który chcemy wybrać. Zapytać jak oni oceniają kontakt z bankiem, jaka jest jakość obsługi i skuteczność systemu bankowości online.

eKonto mNajlepsze konto bankowe dla studenta i ucznia jest w ofercie mBanku, a opłata za prowadzenie konta to 0 zł. Mogą je zakładać osoby w wieku od 13 do 24 lat. Nie ma też opłat za kartę, pod jednym warunkiem, że dokonano minimum 5 transakcji kartą w danym miesiącu. Bank ten ma też dużo miejsc, gdzie możemy wpłacić lub wypłacić pieniądze bez opłat, są to mkioski, wpłatomaty, bankomaty i tradycyjne placówki mBanku. 
Konto 360° StudentDarmowe konto bankowe dla studenta ma też bank Millennium. Jest to konto dla osób w przedziale wiekowym 18-26 lat. Tu podobnie jak w mBanku nie ma opłat za prowadzenie konta i za kartę płatniczą, przy zachowaniu minimum jednej płatności kartą lub BLIKiem. Wypłaty z bankomatów również są bezpłatne, podobnie jak przy karcie, jeśli dokonano minimum jednej transakcji kartą lub BLIKiem. 
Konto T-MobileT-Mobile Konto jest również bardzo ciekawą ofertą, idealną jako pierwsze konto dla studenta, nie ma tu żadnych opłat za posiadanie konta, kartę, czy wypłaty w bankomatach. Ponadto w ofercie tego konta jest bonus dla jego posiadaczy w postaci 5% zwrotu za płatność kartą. Wydaje się, że jest to najlepszy bank dla studenta.
Konto dla młodychRównież PKO Bank Polski ma studenckie konto bankowe, figuruje ono pod nazwą Konto dla młodych. Prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów są za darmo, płacić trzeba jedynie za kartę płatniczą, a kwota zależy od ilości transakcji w danym miesiącu i wynosi od 0 do 5 zł.
Konto z Lwem Banku INGING ma też propozycję dla młodych ludzi, jest to Konto z Lwem Direct. Całkowicie bezpłatne jest tylko prowadzenie konta. Za wypłaty z bankomatów trzeba niestety zapłacić, jedynie pierwsza wypłata w danym miesiącu jest darmowa. Zwolnienie z opłat za kartę, w danym okresie rozliczeniowym, należy się po dokonaniu płatności za kwotę minimum 300 zł.

Jaki bank jest najlepszy dla studenta?

Przygotowane zestawienie kont pomoże odpowiedzieć na pytanie, jakie konto bankowe wybrać dla studenta. Zapoznaj się z poniższym rankingiem kont studenckich i wybierz idealne konto dla siebie. Rachunki studenckie podobnie jak normalne konta osobiste, możesz założyć online przez Internet. Jest to najprostsza opcja do tego, aby stać się posiadaczem rachunku w 5-10 minut! Warto samemu przemyśleć wszystkie opcje i wybrać takie konto, jakiego potrzebujemy, a nie takie, które proponuje nam np. doradca finansowy. Konto takie możemy założyć nawet wtedy, gdy nie uczymy się, nie jesteśmy studentami. Trzeba jedynie spełnić wymogi wieku.