Konto z premią moneyback

Konto osobiste z premią? Dziś wszystko jest możliwe. Współczesna bankowość oferuje nie tylko atrakcyjne usługi prowadzenia konta internetowego, ale umożliwia zarabianie na nim. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy porównanie kont z premią, dzięki któremu można wybrać najbardziej dogodną dla siebie opcję.

Wybór konta osobistego może być problemem dla osób, które zapoznają się z rankingiem kont osobistych. W związku z tym prezentujemy ranking kont z premią moneyback – czyli takich, na których można dodatkowo zarobić. Na rynku jest dostępnych wiele rachunków z premią. Prawda jest taka, że warunki do spełnienia są z reguły bardzo proste i osoby aktywnie korzystające z konta lub karty, nie będą miały z nimi problemów.

Najpopularniejsze konta z premią, „premiują bankowanie” poprzez zwrot za płatności kartą lub otrzymywanie przelewów na kwotę X na rachunek bankowy.

Bankobranie ‒ nowe zjawisko w bankowości

Powstało nawet określenie pozwalające na zdefiniowanie procesu zarabiania na bankach – bankobranie. Jest to sposób na zarabianie pieniędzy (nawet kilka tysięcy złotych rocznie) za pośrednictwem banków i promocji bankowych, które realizują. Pamiętaj, że bankobranie nie musi być trudne i może stanowić fajny prezent ze strony banku (premie bankowe za aktywne korzystanie z konta i zwroty cashback).

Sposób na biznes?

Konto osobiste z premią, nazywane również kontem osobistym z prezentem stało się także sposobem na zarabianie. Dodatkowe korzyści z zakładania konta w danym banku to nie tylko satysfakcja z otrzymania bonusów na własny użytek. Coraz częściej można spotkać się ze zjawiskiem partnerskiego systemu polecania. Jest to nowy typ marketingu, porównywany do MLM, który polega na czerpaniu korzyści z tego, że polecone przez nas konto zostanie założone przez osobę trzecią lub wybrany produkt finansowy zostanie przez nią zakupiony. Wówczas prowizja od zarekomendowania usługi przechodzi na polecającego.

Konta osobiste z premią cieszą się więc sporą popularnością i współcześnie mało który bank komercyjny nie decyduje się na tego rodzaju zabieg marketingowy.

Najlepsze konta moneyback (cashback) i z premią – Maj 2019

Jakie konto osobiste z prezentem wybrać? Najlepiej skorzystać z zestawienia najlepszych ofert wybranych podmiotów bankowych. Poniższa tabela w sposób konkretny i czytelny przedstawia ranking kont osobistych z premią.

Miejsce 1 – Konto Freemium – T-Mobile Usługi Bankowe

 • wymagane założenie bezpłatnego konta osobistego do 15 zł miesięcznie (5% premii moneyback)
 • możliwość przedłużenia moneyback
 • zwrot 15 zł za transakcje na kwotę 300 zł

Szczegóły oferty Wnioskuj online

Miejsce 2 – eKonto Standard – mBank

 • zwrot 130 zł, do 650 zł w ciągu 5 miesięcy
 • maksymalny zwrot – dokonanie transakcji kartą (lub BLIKiem) na kwotę minimum 3250 zł
 • dostępny dla nowych klientów, którzy założą rachunek do 10.01.2018
 • wymagane wpływy miesięczne minimum 1000 zł
 • premia zwolniona z opodatkowania

Szczegóły oferty Wnioskuj online

Miejsce 3 – Konto Active – Eurobank

 • zwrot 5%, maksymalnie 60 zł miesięcznie
 • do 720 zł rocznie
 • efektywny zwrot – płatność kartą na kwotę 1200 zł
 • wymagane posiadanie Konta Active
 
Konto Freemium

eKonto Standard

Konto Active
Wysokość premii5%4%5%
Limit zwrotów15 zł miesięcznie (90 zł w 6 miesięcy). Możliwość przedłużenia moneyback - posiadanie minimum jednego produktu kredytowego w TMUB130 zł (650 zł w ciągu 5 miesięcy)60 zł miesięcznie (do 720 zł rocznie)
Akceptowane wydatkicodzienne wydatki, płatności w Interneciepunkty handlowo-usługowesport, rekreacja, rozrywka, transport (linie lotnicze, autobusowe, kolejowe); puby, kawiarnie, baseny, spa
Warunki* założenie konta Freemium
* wyrażenie zgody marketingowej
* suma płatności kartą w miesiącu - minimum 200 zł
* wpływ na konto minimum 1000 zł
* zalogowanie się do aplikacji na smartfona
* założenie eKonta do 10.01.2018
* płatności kartą (lub Blikiem) w każdym miesiącu na kwotę minimum 250 zł
założenie Konta Active
zgłoszenie do programu "Rodzina i Przyjaciele"
Dodatkowe informacje o rachunkujedno z lepszych kont oszczędnościowych (3%)nowoczesna aplikacja na smartfonalimit kredytowy do 100 000 PLN
Opłata za otwarcie konta0 zł0 zł0 zł
Opłata za prowadzenie konta0 zł0 zł9 zł (Zwolnienie z opłaty: miesięczne wpływy z tytułu renty, emerytury lub wynagrodzenia minimum 1500 zł lub wysokość miesięcznego salda na poziomie 15 000 zł)
Opłata za wydanie karty0 zł0 zł0 zł
Miesięczna opłata za kartę5 zł (Zwolnienie z opłaty: transakcje bezgotówkowe na kwotę min. 200 zł)0 zł przez 2 lata w ramach promocji (Zwolnienie z opłaty po 24 miesiącach: minimum 5 transakcji miesięcznie)4,90 zł (Zwolnienie z opłaty: transakcje kartą na kwotę minimum 400 zł)
Wypłaty z bankomatuPierwsze trzy bezpłatne (w Polsce i za granicą), kolejne 6 zł0 zł za wypłatę z bankomatów sieci Euronet, BZ WBK i Planet Cash (powyżej 100 zł)0 zł bankomaty Eurobanku; Pozostałe: do 100 zł - 1,90 zł, powyżej 100 zł - 0 zł)

Dlaczego banki oferują konta z premią?

Odpowiedź może się wydawać banalna – chcą także zarobić. Z reguły rachunki z moneyback oferują jedynie zwroty przez określony czas lub są limitowane konkretną kwotą. Jest to zagranie pozwalające na dany okres przyciągnąć do siebie nowego klienta. Konta z premią są w większości (choć nie zawsze) oferowane nowym klientom – ale nie jest to reguła, ponieważ obecnie bankowcy są zdania, że czasami lepiej zatrzymać przy sobie stałego klienta, niżeli walczyć o nowego.

Jakie sektor usług obejmują konta osobiste z premią?

Usługa moneyback, czy też, innymi słowy, cashback, jest wspierana przez szereg różnorodnych podmiotów, pełniących wielorakie usługi. Najczęściej możemy czerpać korzyści z płacenia kartą bankową w lokalach gastronomicznych, w obiektach kulturalnych i rozrywkowych (np. kina, parki tematyczne), na siłowniach, w gabinetach odnowy biologicznej, w hotelach i w wielu innych miejscach, z których korzysta się na co dzień. Przekrój wybranych do udziału w akcjach moneyback lokalizacji jest naprawdę spory, więc szansa na to, że akurat nasz ulubiony sklep będzie wspierał program wymiany finansowych korzyści, jest ogromna.

Moneyback – krótki opis programu cashback

Częściowe zwroty za płacenie kartą wydawaną do rachunku to tak zwany moneyback. Najczęściej podaje się go w procentach (1-5%). Aktywni klienci banków nie będą mieli problemu, aby załapać się na całkowity zwrot.

Warto tutaj także krótko wspomnieć o programach premiowych, które banki oferują. Tutaj warunki są z reguły łatwiejsze do spełnienia, ponieważ niekoniecznie muszą być one związane z transakcjami kartą. Przykładowe warunki, które bank może brać pod uwagę to: utrzymanie średnio-miesięcznego salda na rachunku osobistym, przekierowanie wynagrodzenia od pracodawcy lub założenie karty kredytowej.

Podczas zakładania konta z premią moneyback, należy dokładnie zapoznać się z regulaminem promocji oraz tabelą prowizji i opłat.

Rozsądny wybór

Przy wyborze najlepszego konta prezentowego warto kierować się rankingiem kont osobistych z premią. Tego typu zestawienia zostały opracowane przez profesjonalnych analityków, którzy brali pod uwagę szereg równych czynników wpływających na jakość wybranej oferty. Warto porównać konta z premią między sobą i zdecydować, które z nich będzie dla nas najkorzystniejsze.