O Kreatorze Finansów

Cześć i czołem,

Witaj w internetowym świecie Kreatora Finansów. Pozwól, że będę posługiwał się tym pseudonimem na blogu.

Blog dostępny pod tą samą nazwą to jeden z wielu serwisów internetowych, na których można przeczytać o finansach osobistych oraz budżecie domowym. Jako dodatek, serwuję treści o podróżach oraz pokazuję, że „da się”. Co to oznacza? Nie musisz zarabiać 20.000 PLN aby żyć jak przysłowiowy król. Nie o to chodzi w życiu.

Kilka lat temu chciałem być bogaty. Miałem wtedy dwadzieścia lat. Przez ten czas zgłębiałem wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, aby potem dojść do wniosku, że moim celem w życiu nie jest bogactwo. Jak to – zapewne pomyślisz. Otóż tak, moim celem stało się przejście na wcześniejszą emeryturę, czyli tak zwana wolność finansowa. Lata 2012-2015 to okres boomu internetowego na blogi finansowe, które wciskają kity o niezależności finansowej w pół roku. To nie dla mnie.

Od tamtego czasu starałem się znaleźć swoje miejsce na ziemi i stopniowo realizować swój cel w życiu. Jestem osobą z reguły leniwą, stąd wiele rzeczy automatyzuję. Tak też dzieje się obecnie – firma, której jestem właścicielem powinna w najbliższym czasie stać się samowystarczalna lub nie wymagająca ode mnie takiego nakładu czasu jak do tej pory. Odpowiednia załoga, systemy premiowe oraz motywowanie do wykonywania obowiązków i można nieco odpuścić. Tak ja definiuję pojęcie wolności finansowej – moment, w którym się nie pracuje, a jedynie nadzoruje (choć to także jest praca :)).

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostaniesz ze mną na dłużej. Zachęcam Cię do dyskusji na blogu pod artykułami.

Życzę Ci samych sukcesów w życiu oraz pomyślności. Wierzę, że ciężka (ale mądra!) praca popłaca.

Do usłyszenia…

~Kreator Finansów