Ranking kont osobistych dla emeryta

W Polsce panuje powszechne przeświadczenie, że dla różnego rodzaju instytucji finansowych emeryci to najsolidniejsza i najpewniejsza grupa klientów. Wynika to oczywiście z pewności dochodów emerytów; na ich konta regularnie wpływają każdego miesiąca określone, stałe kwoty. Banki chętnie więc udzielają seniorom pożyczek, ponieważ wiedzą, że spłaty tutaj są gwarantowane ich emeryturami. Tak więc przyjmując za pewnik, że emeryt to doskonały klient dla banku, zastanówmy się nad tym, jak to wygląda przy odwróceniu ról: czy każdy bank jest dobrym partnerem dla emeryta i czy jest dla niego przyjazny? Czy banki oferują emerytom jakieś szczególne przywileje? Jakie powinno być konto osobiste dla emeryta? Ze swej strony uważamy, że przy konstruowaniu takiego konta banki powinny przede wszystkim ustalić jak najniższe koszty jego obsługi oraz opracować łatwe metody zarządzania kontem. Na końcu niniejszego tekstu podamy opracowany przez nas ranking kont dla emerytów prowadzonych przez niektóre banki.

Koszty obsługi emeryckiego konta

Zakończenie aktywności zawodowej i przejście na emeryturę nieuchronnie wiąże się z pogorszeniem statusu materialnego człowieka; wysokość emerytury jest znacząco niższa niż otrzymywane wynagrodzenie z tytułu wykonywanej wcześniej pracy. Siłą rzeczy, dla świeżo upieczonego emeryta ważne stają się wszelkie wydatki, nawet te, które wcześniej nie stanowiły dla niego zauważalnego obciążenia finansowego. Dotyczy to także kosztów związanych z obsługą konta bankowego. Najważniejsze kosztowe parametry wiążące się z obsługą konta osobistego to: oprocentowanie salda rachunku, opłaty za prowadzenie konta, za kartę debetową i za przelewy zewnętrzne telefoniczne lub internetowe. Jak wybrać najlepsze pod względem finansowym konto osobiste dla emeryta? Można tutaj skierować się w pierwszej kolejności do tych banków, które prowadzą specjalne konta dedykowane seniorom (z łatwością poznać je można po nazwach), jednakże należy mieć świadomość tego, że ze względu na różnorodność ich ofert wybór może być trudny.

Łatwość obsługi konta

Nie należy generalizować i zakładać z góry, że każdy emeryt wymaga specjalnej troski i w związku z tym powinien posiadać takie konto osobiste, które będzie możliwie łatwe w obsłudze. Pamiętajmy o tym, że dzisiejszy emeryt jeszcze wczoraj mógł być aktywnym zawodowo człowiekiem obeznanym z nowoczesnymi technologiami, dla którego internet nie stanowi większych tajemnic. Niemniej istnieje z pewnością spora grupa seniorów, którym z trudem przychodzi obcowanie z wszelkimi nowinkami technicznymi. Dla takich osób najlepsze będą konta w tych bankach, które mają liczne placówki, do których można udać się osobiście i tam załatwiać bezpośrednio sprawy z pracownikiem z okienka, który we wszystkim pomoże i udzieli dobrej rady. Z pewnością osoby takie będą preferowały otrzymywanie papierowych wydruków wyciągów ze swojego konta, dlatego też taką możliwość należy im stworzyć. Ważna też może tutaj być duża liczba bankomatów, tak aby każdy senior miał ułatwiony dostęp do swoich pieniędzy.

Wszystkim zainteresowanym polecamy zapoznanie się z naszym rankingiem kont dla emeryta, mamy nadzieję, że pomoże on Państwu w wyborze najlepszego dla siebie banku.